התקנה עצמית

עולם הטכנולוגיה כיום מאפשר לכל אדם בעל חוש טכני ממוצע להתקין מנעול ביתי בדלת, ההתקנה יכולה להסתיים בהחלפת צילינדר אחד באחר בדלת, או לכלול פרויקט "עשה זאת בעצמך" שלם הכולל התקנה של מנגנונים חכמים, אמצעי מיגון נלווים, פונקציות למשתמש ועוד..
במאמר זה אנו נפרט מעט על אפשרויות התקנה עצמית של מערכות נעילה, המאמר בא לפרט חלק מהאפשרויות העומדות בפני מתקין חובבן וכמובן שאינו מהווה מדריך מקצועי בנושא ולכן אין הצוות אחראי לכל השלכה שלו.

החלפת צילינדר בדלת - 

החלפת צילינדר כוללת כמה פעולות פשוטות המתבצעות בכמה שלבים:
* הסרת ידית הדלת שסוגרת את המנעול בתוך הדלת, בצורה כזו נוכל לגשת אל המנעול בקלות.
* שחרור הצילינדר מתוך הדלת, לרב באמצעות מפתח אלן פשוט.
* התקנה הצילינדר החדש באותו מיקום וזווית כקודמו.
* החזרת ידית הדלת חזרה למקומה.
ניתן למצוא מגוון מדריכים ברשת המסבירים בצורה פרטנית צעד אחר צעד כיצד לבצע את ההחלפה.


התקנת מחזיר דלת אוטומטי -

מחזיר דלתמחזיר דלת הוא מוצר נלווה יעיל וחשוב המשמש לסגירה אוטומטית של הדלת במהירות ועוצמה קבועים מראש. מעבר לנוחות שבסגירה אוטומטית של הדלת, המחזיר האוטומטי שומר על הדלת והמנעול שלך ומונע טריקה לא רצויה.
התקנה של המוצר יכולה להתבצע בקלות על ידי כל אדם, ההתקנה כוללת:
* חיבור זרוע המחזיר אל הקיר מעל משקוף הדלת, לרב על ידי קדיחת חור או שניים בקיר.
* חיבור גוף המחזיר אל הדלת, קיימים גופים המתחברים באמצעות דבק חזק, אחרים ידרשו הברגה של ברגים אל תוך הדלת.
* כיוון עוצמת ומהירות חזרת הדלת - לרב נעשית על ידי סיבוב 2 ברגים בחלק העליון של המחזיר, בורג אחד אחראי על מהירות הסגירה של הדלת והבורג השני מכוון את עוצמת הסגירה והצמדות הדלת אל המשקוף.


התקנת אינטרקום - לחובבי אתגרים
אינטרקום
התקנה של אינטרקום דורשת ידע בסיסי של רכיבים אלקטרונים, כיום קיימות מערכות אינטרקום משוכללות הכוללות חיבור של מצלמת HD, מסך מגע ומערכת שמע, רב המערכות ניתנות להתקנה על ידי המשתמש הביתי וכוללות:
* התקנת פאנל הכניסה לבית המשמש את האורח.
* חיבור מתאם טלפון-אינטרקום.
* חיבור ספק הכח למערכת.
* התקנת מנעול חשמלי בדלת שישמש לפתיחה מרחוק.
* תכנות המערכת והגדרת הפונקציות הדרושות.


התקנת מערכות נעילה חכמות - למתקדמים בלבד

מערכות חכמות, כאלה שבעבר ראינו רק בסרטים ועד לא מזמן היו פרי פיתוחן של חברות המתמחות בתחום בתים חכמים, כיום ניתנות לפיתוח גם על ידי חובבנים בעלי זמן וידע סביר בתחום.
ההתקדמות האדירה של פרויקטים אישיים בתחום הבית החכם שאנו עדים לה בשנים האחרונות מתאפשרת בעיקר הודות לתפוצה נרחבת של רכיבים משוכללים הניתנים לתכנות ובקרה בקוד פתוח.
פרויקטים רבים מוצגים על ידי שימוש בבקר מסוג "ארדואינו" שנפוץ מאוד בעולם ומונה קהילה גדולה של חובבים, הבקר מאפשר חיבור של חיישנים כמו חיישני קול, תנועה, מהירות, חום ועוד המון נוספים וניתן לתכנות בקלות.
חלק נרחב מפרויקטים מעניינים שמוצגים קשורים למיגון ונעילה אוטומטית של דלתות, פרוייקטורים מסויימים אף מפיצים את התכניות שלהם בחינם ברשת.

במוקד מנעולן 24 אנו אמנם מספקים שירותי מנעולנות ושירותים נלווים כמו המוצגים מעלה בתשלום, אך חשוב לנו שתדעו שעם קצת רצון ויכולת גם אתם יכולים לבצע חלק מהמשימות הללו, להנות מהעבודה שבדבר וגם לחסוך כמה שקלים.
לכל שאלה או הבהרה בנושא נציגנו ישמחו להשיב במייל או במוקד הטלפוני.

twitter facebook