מנעול ביומטרי

כישראלי ממוצע, סביר להניח שעדיין לא נתקלתם במנעולים ביומטרים, אך אנו יכולים לצייר תמונה של הפריט כאשר אנו חושבים עליו..
זאת מכיוון שרובנו מכירים את המנעולים הביומטרים מסרטי פעולה בקולנוע או סדרות בדיוניות.

למעשה, התמונה שמצטיירת אצל רובנו היא דיי מדויקת ואכן קרובה למקור. מנעולים ביומטרים שימשו עד כה גופים ביטחוניים או חברות להן דרושה רמת אבטחה גבוהה, אך כיום ניתן למצוא מנעולים ביומטריים גם בשוק הפרטי במחירים שניתן לעמוד בהם.
הרעיון העומד מאחרי מנגנון פעולת המנעול הוא זיהוי מאפיינים שונים בגוף האדם אשר ייחודיים לכל אדם בנפרד, מאפיינים כגון:
טביעת אצבע, מבנה העין, גוון קול - אלו מאפיינים אשר קיימים בכל אדם כשלעצמו ולא ניתן למצוא שני אנשים הנושאים את אותם מאפיינים שכאלה.

המנעול מכיל מערכות חכמות הסורקות את המאפיין המתבקש (משטח אלקטרוני לטביעת אצבע, מצלמה ייחודית לסריקת העין, מיקרופון לזיהוי קולי ועוד..) ומזהות אותו בהתאם למאגר הנתונים הקיים בהן, כאשר יש התאמה מלאה המנעול נפתח ומאפשר כניסה למתחם.
רמת האבטחה שמוצעת על ידי מנעולים ביומטרים נחשבת לרמת האבטחה הגבוהה ביותר בשוק כיום, זאת מכיוון שכפי שהוזכר מעלה - מאפייני הזיהוי הינם אישיים וחד פעמים, יתרה מזו הם לא ניתן לזיוף, שכפול או גניבה שכן נדרשת רקמה חיה לסריקת המערכת.

המנעול הביומטרי בהיותו שייך למשפחת המנעולים החשמליים, יכול להציע שלל פונקציות נוספות מעבר לסריקות המתקדמות. קיימים מנעולים ביומטריים המסוגלים לתעד זמני כניסה ויציאה של אנשים, פתיחה ושליטה מרחוק במנעול באמצעות ממשק וובי נוח או אפליקציה ייעודית לסמארטפון הנגישים מכל מקום בעולם, ניהול הרשאות כניסה, עדכון נתוני מידע בבסיס הנתונים של המנעול ועוד..
פונקציות שכאלה הפכו את המנעול הביומטרי כמנעול אידיאלי עבור חברות ועסקים, אך גם עבור המשתמש הפרטי מנעול שכזה הינו פתרון אבטחה מושלם.

בעבר התמודדו מפתחי המנעולים הביומטרים עם בעיה קשה שהטרידה את המשתמשים - חדירה למאגר המידע של המנעול וגניבת נתונים.
מאגר המידע (Database) של המנעול מכיל מידע רגיש ביותר הכולל פרטים ביומטריים אישיים שלנו, חשיפה של מידע שכזה לגורם זר ולא רצוי לא תעלה על הדעת. המנעולים הביומטרים המתקדמים התגברו על בעיה זו באמצעות שמירה חלקית של אופי המאפיינים האישיים שלנו ולא את המאפיינים עצמם, אם לדוגמא מדובר בטביעת אצבע, ישמרו מאפיינים כגון סוג הטביעה (קשת, מערבולת, לולאה), עומק החריצים בעור וכו', בצורה כזו ישמרו רק הפרטים הללו אך טביעת האצבע עצמה לא תישמר.

מנעול ביומטרי הינו פתרון אידיאלי לאבטחת הבית, הבניין או המתחם. מחירו המתמתן ומגוון האפליקציות המפותחות עבורו הופכים את המנעול פופולארי יותר ויותר וסביר להניח שזהו פתרון האבטחה העתידי שיותקן בכל דלת כניסה בעתיד.


התקנה ותפעול של מנעולים ביומטרים חייבים להיעשות על ידי מנעולן מקצועי בעל ניסיון וידע בתחום המנעולים הביומטרים, צוות מוקד מנעולן 24 מתמחה בהתקנת ופריצת מנעולים ביומטרים, הצוות שלנו עובר הסמכות והשתלמויות על מנת להישאר בחזית הטכנולוגיה ולספק את השירות הטוב ביותר.

לפרטים נוספים בנושא מנעולים ביומטרים ניתן להפנות אלינו שאלות דרך האתר או להתקשר ישירות למוקד.

 

 

twitter facebook