מנעול צילינדר

ישנם המון סוגי מנעולים אין אדם שלא יצא לו לשמוע את המושג מנעול צילינדר לפחות פעם אחת בחייו אך למרות זאת רובנו לא יודע מזה בעצם.
מאמר זה בא לשפוך לכם קצת אור על הנושא האפור.למען האמת מנעון צילינדר הינו מנעול דלת פשוט וקל לתפעול אשר לו רעיון בסיסי שמהווה פתרון נעילה ברחבי העולם  כולו.
מנעולי צילינדר קימים כיום ברוב סוגי דלתות הבתים או המשרדים, זה לא משנה אם מדובר בדלתות עשויות עץ  ברזל או פלדה. כל נושא ביטחון הבית העסק או כל מקום אחר כיום נראה שונה תודות למנעול הצילינדר שהחל לתפוס פיקוד בכל מקום אפשרי.. 

אז מזה בעצם צילינדר?

צילינדר הוא בעצם צורה הנדסית הנראית כמו גליל. הצילינדר מוחזק באמצעות מנגנון הנעילה. ללא הכנסת מפתח והזזת הפינים, הצילינדר לא יסתובב.
לצילינדר יתרון נוסף, ניתן לייצר מפתח "מאסטר" שיצליח לפתוח סוגים שונים של צילינדרים. מנעול צילינדר
מנעול צילינדר הוא המנעול הכי נפוץ בעולם, עקב הנוחות בעבודה איתו יש כבר מגוון עצום של הכלאות ווריאציות שונות של מנעול זה כגון: מנעול דלת, רב בריח מנעול תלייה ועוד רבים ושונים. 
סוג המנעול קשור באופן ישיר למנגנון שמפעיל את הצילינדר לדוגמא: 
מנגנון הפינים - בין הנפוצים ביותר שנמצא במשפחת מנעולי הצילינדר, הוא נחשב למנגנון העתיק ביותר שקיים בעולם כולו, זתם לידע כללי המנעול הראשון מסוגו בעולם הומצא במצריים לפני ארבעת אלפים שנה בערך.
כל עקרון המנגנון הוא צורת המפתח אשר נראית ומורכבת מזיזים שיניים ובליטות, אשר בעת הכנסתו לצילינדר הוא מזיז בהתאמה את הפינים בצורה המאפשרת את פתיחת הדלת. 
ניתן לשנות לעצב ולסדר את הפינים בסגנונות שונים ומשונים בצורה ישרה או מסביב למפתח - מן הסתם כך משתנה צורת המפתח.

לשונית הנעילה

כולנו מכירים את לשונית הנעילה מדובר בחלק הממוקם בצד הדלת. לשונית הנעילה אחראית לנעילת הדלת בכך שנתקעת בדופן המשקוף ושומרת על הדלת נעולה בדלתות החדשות יותר ישנן לשוניות נעילה רבות אשר פרוסות בהיקף של הדלת כולה, סיבוב של גלילי מנעול הצילינדר יפתח לנו את הדלת.

מפתח

המפתח הוא האביזר המאפשר את הזזת הפינים ממקומם וסיבוב הצילינדר. 
המפתח למעשה נכנס לתוך הגליל הקטן ובהתאם לשיניים  הייחודיות שלו הוא מזיז את הפינים ממקומם הייחודי לצילינדר המדובר ומאפשר את פתיחת הדלת בקלות.
המפתח צריך להיות משונן בצורה שתתאיםלהזזת הפינים המתאימים לפתיחת הדלת.

 

twitter facebook